Hakkımızda

Hakkımızda

Samsun-Ordu karayolu üzerinde, Tekkeköy Belediyesi sınırları içersinde 1.606.522 m²’lik alan üzerine kurulmuştur.
Bölgeye ulaşım karayolu, demiryolu ve havayolu ile sağlanmaktadır. Samsun-Merkez OSB, Samsun Çarşamba havalimanına 13 km, Samsun Limanına 13 km, Yeşilyurt Limanına 2 km, Samsun Demiryoluna 2 km uzaklıktadır. Bölge sınırları Doğu yönünde Azot ve Bakır fabrikaları, Güney' de 19 Mayıs ve İlkadım Küçük Sanayi Siteleri, Batı yönünde Kirazlık ırmağıdır.
Bölge dahilinde toplam 103 sanayi parseli bulunmakta olup, bu parsellerden 96'si üretim, 7’si inşaat aşamasındadır. Çeşitli ölçeklerdeki bu firmalarımızda yaklaşık 6.583 kişi istihdam edilmektedir.
Samsun-Merkez Organize Sanayi Bölgesi sahip olduğu Bölge Müdürlüğü Binası, KOSGEB Samsun İşletme Geliştirme Merkez Müdürlüğü, TSE Samsun Ürün Belgelendirme Müdürlüğü, Kızılay Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi ve İlk Yardım Eğitim Merkezi , OKA Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı, Bilim. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bölge Kalibrasyon ve Metroloji laboratuarı Bölge İdare Merkezi ve TSO Uluslararası Akredite Metal, Metroloji ve Kalibrasyon Laboratuarı, OMÜ Yeşilyurt Meslek Yüksekokulu ve Sosyal Tesisleri ile sanayicilerimizin hizmetindedir.

project